Skład osobowy :: dr inż. Sonia Boczkal

Dział: 2a. Laboratorium Metaloznawstwa i Analiz Chemicznych (M-1)
Stanowisko:
e-mail: sboczkal@imn.skawina.pl

W 2003r obroniła pracę doktorską w zakresie inżynierii materiałowej pt: ”Mechanizmy zmian struktury w zakresie dużych odkształceń plastycznych, warunkujące nanokrystaliczne cechy metali i stopów” na Wydziale Metali Nieżelaznych na Akademii Górniczo - Hutniczej AGH Kraków. Od 2004 pracuje w Instytucie Metali Nieżelaznych Odział Metali Lekkich Skawina. W swoim dorobku naukowym ma 93 publikacje, w tym większość w języku angielskim. Uczestniczyła w 48 konferencjach naukowych. Brała także udział, jako autor i współautor w 16 projektach badawczych krajowych oraz w 11 finansowanych lub współfinansowanych przez UE. Obecny zakres zainteresowań badawczych dr inż. Soni Boczkal obejmuje: prace badawcze i ekspertyzy prowadzone dla przemysłu metali lekkich, badania strukturalne materiałów zaawansowanych technicznie na bazie aluminium i magnezu oraz analizę kąta dezorientacji i faz w mikroobszarach wykorzystując techniki skaningowej i transmisyjnej mikroskopii elektronowej.


Kierownik projektów


Pracownik w projektach


wstecz

Oddział Metali Lekkich w Skawinie jest samodzielną placówką naukowo-badawczą będącą częścią holdingu Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

Instytut w Skawinie od ponad 50 lat zajmuje się tematyką badawczą związaną z przetwórstwem aluminium i stopów aluminium.

czytaj więcej

Nasz Instytut uczestniczy w programach badawczych wspieranych przez Unię Europejską :

Innowacyjna Gospodarka: MCITIM, Inkubator

Programy europejskie: CentrAL, AluTrans

Posiadamy również certyfikaty PCA - Certyfikat akredytacji  laboratorium badawczego i Det Norske Veritas, Certyfikat Systemu Zarządania

czytaj więcej

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych
Oddział w Skawinie
ul. Piłsudskiego 19
32-050 SKAWINA

tel.: (4812) 276-40-88 (centrala)
fax: (4812) 276-47-76
e-mail: oml@imn.skawina.pl


GPS: 49°58'10.703"N, 19°48'1.583"E

 

czytaj więcej

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...