Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych Oddział w Skawinie od ponad 50-ciu lat specjalizuje się w badaniach procesów odlewania, przetwórstwa metali lekkich i procesów obróbki powierzchniowej dla potrzeb badań podstawowych i prac rozwojowych dla przemysłu i innych jednostek naukowo-badawczych. Funkcjonujące w Instytucie akredytowane Laboratorium Metaloznawstwa i Analiz Chemicznych wyposażone jest w nowoczesną aparaturę i świadczy wysokiej jakości usługi badawcze w zakresie analiz właściwości fizykochemicznych metali lekkich.

czytaj więcej


Zakres tematyczny działalności Sieci Badawczej Łukasiewicz - IMN Oddział w Skawinie obejmuje opracowania związane z technologią: przygotowania ciekłego metalu do odlewania, odlewania aluminium i jego stopów oraz stopów magnezu we wlewki do przeróbki plastycznej, procesów przeróbki plastycznej metali lekkich tj. wyciskania, walcowania, kucia, ciągarstwa i tłocznictwa, wytwarzania powłok ochronnych na wyrobach Al i Mg, wytwarzania nowych materiałów na bazie metali lekkich, przerobu i utylizacji odpadów.

 

czytaj więcej


Laboratorium Metaloznawstwa i Analiz Chemicznych posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji od 2002. Akredytacja obejmuje metody badawcze z dziedzin badań chemicznych, badań mechanicznych i metalograficznych, badań właściwości fizycznych oraz badań nieniszczących. (zakres akredytacji AB 394

 

Badania akredytowane realizowane są przy użyciu wysokiej klasy urządzeń, w oparciu o normy oraz własne procedury badawcze.

czytaj więcej

Oddział Metali Lekkich w Skawinie jest samodzielną placówką naukowo-badawczą będącą częścią Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach. Oddział w Skawinie od ponad 55 lat zajmuje się tematyką badawczą związaną z przetwórstwem aluminium i stopów aluminium oraz od kilku lat magnezem i stopami magnezu. Instytutu składa się z Zakładów, Pracowni i Laboratoriów, których zakres działania skierowany jest na opracowywanie technologii przemysłowych oraz zastosowania wyrobów z aluminium i stopów Al oraz stopów magnezu w różnych gałęziach gospodarki.

czytaj więcej

IMN OML Skawina dysponuje specjalistyczną, a w niektórych wypadkach – unikalną wręcz aparaturą  badawczą oraz urządzeniami doświadczalno-technologicznymi do wytwarzania tradycyjnych i nowoczesnych materiałów z metali lekkich jak i opracowywania innowacyjnych technologii materiałowych.

czytaj więcej

Specjalizujemy się w produkcji wysokiej jakości odlewniczych stopów aluminium wykonanych zgodnie z normami EN, PN, DIN oraz innymi, a także wg. indywidualnie zamawianych składów chemicznych. Produkujemy wlewki do przeróbki plastycznej z najczęściej używanych gatunków aluminium i jego stopów. Wykonujemy usługi utleniania anodowego wyrobów z aluminium i jego stopów dla celów ochronnych, dekoracyjno - ochronnych oraz przeciwściernych. Jesteśmy producentem urządzeń do rafinacji aluminium i jego stopów.

czytaj więcej

Wyniki naboru specjalisty

WYNIKI NABORU NA STANOWISKO SPECJALISTY W PIONIE BADAWCZYM W GRUPIE BADAWCZEJ PRZETWÓRSTWA METALI LEKKICH W ODDZIALE W SKAWINIE

 

Wybrany kandydat:   Piotr Korczak  zamieszkały w Podłężu

Uzasadnienie dokonanego wyboru: Kandydat spełnił oczekiwania zawarte w ogłoszeniu na wolne stanowisko

 

 

Skawina, 2022.01.10

WYNIKI NABORU

WYNIKI NABORU NA STANOWISKO SPECJALISTY TECHNICZNEGO W GRUPIE BADAWCZEJ INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ METALI LEKKICH W ODDZIALE

W SKAWINIE

 

Wybrany kandydat:   Teresa Frejc zamieszkała w Skawinie

Uzasadnienie dokonanego wyboru: Kandydat spełnił oczekiwania zawarte w ogłoszeniu na wolne stanowisko

 

 

Skawina, 2021.10.21

65 lat Oddziału w Skawinie Łukasiewicz - IMN

65 lat Oddziału w Skawinie Łukasiewicz - IMN

więcej
wszystkie aktualności

Oddział Metali Lekkich w Skawinie jest samodzielną placówką naukowo-badawczą będącą częścią holdingu Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

Instytut w Skawinie od ponad 50 lat zajmuje się tematyką badawczą związaną z przetwórstwem aluminium i stopów aluminium.

czytaj więcej

Nasz Instytut uczestniczy w programach badawczych wspieranych przez Unię Europejską :

Innowacyjna Gospodarka: MCITIM, Inkubator

Programy europejskie: CentrAL, AluTrans

Posiadamy również certyfikaty PCA - Certyfikat akredytacji  laboratorium badawczego i Det Norske Veritas, Certyfikat Systemu Zarządania

czytaj więcej

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych
Oddział w Skawinie
ul. Piłsudskiego 19
32-050 SKAWINA

tel.: (4812) 276-40-88 (centrala)
fax: (4812) 276-47-76
e-mail: oml@imn.skawina.pl


GPS: 49°58'10.703"N, 19°48'1.583"E

 

czytaj więcej

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...