Podpisanie porozumienia z Instytutem z Korei

19 lipca 2019 roku w Oddziale Metali Lekkich, Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych, w Skawinie odbyło się spotkanie z przedstawicielami Korea Institute of Industrial Technology (KITECH) z Korei Południowej oraz Oddziałem tego Instytutu Research Institute of Advanced Manufacturing Technology (RIAMT). Spotkanie miało na celu potwierdzenie zadeklarowanej już wcześniej współpracy naukowo badawczej. Na spotkaniu nastąpiło uroczyste popisanie dwóch umów o współpracy pomiędzy Instytutami:

 

- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych a Korea Institute of Industrial Technology

 

oraz pomiędzy Oddziałami:

 

- Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych, Oddział Metali Lekkich a Research Institute of Advanced Manufacturing Technology under Korea Institute of Industrial Technology.

 

Współpraca ma polegać na poszukiwaniu możliwych źródeł finasowania wspólnych badań i realizowania projektów badawczo – rozwojowych głównie z zakresu szeroko rozumianych technologii wytwarzania i przetwarzania materiałów oraz wyrobów ze stopów metali lekkich. Prace badawcze będą realizowane w celu wdrażania nowych technologii w przemyśle.

 

Na spotkaniu odbyła się krótka sesja naukowa gdzie przedstawiono możliwości techniczno-badawcze obu jednostek a w podsumowaniu dyskutowano o możliwych polach współpracy. Przedstawiciele Instytutu z Korei mieli możliwość zapoznania się z wyposażeniem technologiczno-badawczym Oddziału Metali Lekkich.

 

Porozumienie z Instytutem Korei Porozumienie z Instytutem Korei1 Porozumienie z Instytutem Korei2

powrót

Oddział Metali Lekkich w Skawinie jest samodzielną placówką naukowo-badawczą będącą częścią holdingu Instytutu Metali Nieżelaznych w Gliwicach.

Instytut w Skawinie od ponad 50 lat zajmuje się tematyką badawczą związaną z przetwórstwem aluminium i stopów aluminium.

czytaj więcej

Nasz Instytut uczestniczy w programach badawczych wspieranych przez Unię Europejską :

Innowacyjna Gospodarka: MCITIM, Inkubator

Programy europejskie: CentrAL, AluTrans

Posiadamy również certyfikaty PCA - Certyfikat akredytacji  laboratorium badawczego i Det Norske Veritas, Certyfikat Systemu Zarządania

czytaj więcej

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Instytut Metali Nieżelaznych
Oddział w Skawinie
ul. Piłsudskiego 19
32-050 SKAWINA

tel.: (4812) 276-40-88 (centrala)
fax: (4812) 276-47-76
e-mail: oml@imn.lukasiewicz.gov.pl


GPS: 49°58'10.703"N, 19°48'1.583"E

 

czytaj więcej

Ta strona korzysta z plików cookies.

Akceptuję Jeśli nie akceptujesz...